Každý má vlastnú voľbu: Pohodlne plávať do otroctva alebo vstúpiť do PROTIPRÚDU
Sledovanie na každom kroku! Máš náš RFID čip? Vieme, čo konzumuješ, čo si obliekaš, aj kam kráčaš!  Slobodu a súkromie vystrieda absolútna kontrola. Už sa to blíži

Sledovanie na každom kroku! Máš náš RFID čip? Vieme, čo konzumuješ, čo si obliekaš, aj kam kráčaš! Slobodu a súkromie vystrieda absolútna kontrola. Už sa to blíži

28. 6. 2016

vytlačiť článok

Miro Lisál ponúka analýzu všetkých desivých možností, ktoré prináša masové zavádzanie RFID čipov medzi našu populáciu

Edward Snowden dnešný svet vystihol v troch vetách: „Dieťa, ktoré sa dnes narodí, už vôbec nebude rozumieť pojmu súkromie. Nikdy sa nedozvie, čo to znamená mať súkromný okamih len pre seba a vlastnú, nezaznamenanú a nezanalyzovanú myšlienku. A to je problém, pretože na súkromí záleží: súkromie nám umožňuje, aby sme rozhodovali o tom, kto sme a kým chceme byť."

Zvieracia kazajka

Technologickým spoločnostiam, ktoré prišli s rôznymi inováciami, vôbec nejde o to, aby ľuďom zjednodušili život, hoci možno na začiatku tomu tak aj bolo. Rozohráva sa tu iná šachová partia – sledovanie ľudí doslova na každom kroku. Ak si myslíte, že sa od tohto systému odpojíte tým, že nebudete používať mobilný telefón, internet a platobné karty, tak sa hlboko mýlite. Nebude to také jednoduché, pretože na ľudí sa už pripravila iná zvieracia kazajka – RFID (Radio Frequency Identification) čipy.

Na začiatku bol len čiarový kód, ktorý si dali ešte v roku 1952 patentovať Norman Woodland spolu s Bernardom Silverom, no v tej dobe ešte neexistovala technológia, ktorá by čiarový kód prečítala. Prvýkrát sa tak stalo až 26. júna 1974 v americkom štáte Ohio. Čiarové kódy v 70. rokoch minulého storočia spopularizoval známy obchodný americký reťazec Walmart, ktorý ich začal masívne tlačiť na svoje výrobky. O pár rokov sa čiarový kód dostal do celého sveta. Reťazec Walmart však išiel ešte ďalej  bol iniciátorom projektu výroby RFID čipov, teda novej generácie kódov, ktoré by mali časom nahradiť čiarové kódy. A čo je vlastne ten RFID čip?

RFID znamená Radio Frequency Identification, teda rádiové rozpoznávanie, čo je technológia umožňujúca bezdotykový prenos dát, založená na použití rádiových vĺn. Rovnako ako pri čiarových kódoch, kedy čítačka sníma laserovým lúčom kód, aj čítačka RFID pomocou rádiových vĺn sníma kód RFID. Môže mať rôzne podoby od nálepky až po samostatný čip s veľkosťou len 0,4 x 0,4 mm buď v aktívnom alebo pasívnom spracovaní s integrovanou anténou.

Čítajte TU: Z ľudskej masy vyrobiť poslušné bytosti! Farmaceutické korporácie zneužívajú genetické inžinierstvo. Vakcíny zmenia ľudskú DNA! Všetko v mene zisku. Kto bude pánom a kto otrokom?

Výhody ospevované, nevýhody utajované

Samozrejme, že RFID čipy sú veľkými korporáciami len ospevované, pretože umožňujú to, čo čiarové kódy nedokážu – uchovávať a ukladať si oveľa viac dát, ktoré sa dajú čítať aj na väčšiu vzdialenosť. Málokto sa však zamýšľa nad tým, že táto technológia, ktorá mala byť určená hlavne na detailné sledovanie tovaru v obchodoch, sa dnes už používa všade. RFID čip už máte na občianskom preukaze, pase, platobnej alebo kreditnej karte, v mobilnom telefóne, v kľúčoch od auta, používajú ich zamestnanci veľkých firiem, keď sa v práci prihlásia a odhlásia priložením zamestnaneckej karty na čítačku. A napokon Európska centrálna banka už RFID čipy dáva aj do nových eurobankoviek vyšších nominálnych hodnôt, vraj s úmyslom zabrániť ich falzifikácii.

Nikto však už ľuďom nehovorí, že RFID čipy majú i nevýhody, ktoré budú využité hlavne na masívne sledovanie jedincov, čo ohrozuje súkromie a občianske slobody. To však tých, čo RFID čipy pretláčajú do všetkých tovarov a služieb, veľmi nezaujíma. Koncom roku 2013 Edward Snowden povedal v súvislosti so sledovaním ľudí na celom svete prostredníctvom rôznych špehovacích programov americkej Národnej bezpečnostnej agentúry (NSA): „Zhromažďovanie informácií ako ich popisoval George Orwell vo svojom románe 1984, je neporovnateľné s tým, čo sa deje dnes.“ K tomu si pridajte RFID čipy, ktoré majú byť umiestnené alebo vložené na všetkom, na čo si človek len spomenie, a o niekoľko rokov sa vás možno vaše deti opýtajú, čo to tá sloboda vlastne bola.

Technológia RFID by mala byť hlavne v obchodných reťazcoch veľmi výhodná, ako pre zákazníka, tak aj pre predávajúceho a výrobcu. Obchodný reťazec bude mať neustály prehľad o tovaroch, ktoré predáva, a bude vedieť, kedy, kde a aký tovar doplniť prípadne objednať. Zákazníkovi zase bude stačiť v obchode prejsť s nákupným košíkom popri pokladni s čítačkou RFID čipov, nebude musieť žiaden tovar vykladať, a už mu bude len oznámená výsledná suma za tovar, ktorú zaplatí, ako inak, RFID čipom v platobnej karte alebo novšie už v čipe, ktorý bude mať verný zákazník implantovaný pod kožou. Sci-fi? Vôbec nie – je to už realita!

Akosi sa už nehovorí o tom, že RFID čipy budú veľkým problémom pre ochranu dát, pretože zákazník ich nebude mať šancu na tovare nájsť, a už vôbec nie odstrániť. Bez vedomia kupujúceho tak bude možné sledovať aj naďalej cestu každého zakúpeného tovaru až domov k zákazníkovi. Čo tým získa, je úplne zrejmé – nielen profil produktu, ale aj profil kupujúceho: aký tovar kúpil, kedy ho kúpil, na ktorom mieste ho použil resp. skonzumoval, a kde bol obal vyhodený na smetisko. Reklama tak bude presne cielená a šitá každému na mieru – biznis ako z rozprávky.

Život pod drobnohľadom

To isté platí aj o oblečení, obuvi, kúpe auta, o všetkom, na čo si len spomeniete. RFID čipy sa dajú umiestniť všade, nemusíte o tom vôbec vedieť. Španielska odevná značka Zara, ktorú vlastní najbohatší Európan Amancio Ortega, už od roku 2014 vkladá RFID čipy do svojho oblečenia, ktoré predáva v 2000 obchodoch po celom svete. Zara tak má prehľad, kto jej oblečenie nosí, o čo je najväčší záujem, a v ktorých kútoch sveta sa jej oblečenie pohybuje.

Nie sme ďaleko od doby, kedy budú poisťovne ponúkať aj individuálne poistky vďaka RFID čipom. Práve čipy budú hlásiť, ako sa na ceste chová majiteľ auta, kde auto odstavil a tiež to, kde a kedy sa mu stala dopravná nehoda. Zdravotné poisťovne v spolupráci s obchodnými reťazcami budú schopné zaregistrovať konzumentské návyky každého spotrebiteľa a upravovať mu výšku zdravotného poistenia aj podľa toho, či konzumuje zdravé alebo nezdravé potraviny. Rovnako by už nebol problém pri postihovaní ľudí, ktorí obaly s RFID čipmi vhodili do nesprávneho kontajnera, o každom človeku bude známe aj to, aké knihy a časopisy číta a či sú to tie správne.

Možnosti použitia RFID čipov sú však ešte väčšie, pretože už nie je ďaleko doba, kedy sa tieto čipy budú dávať všetkým ľuďom priamo pod kožu. Začína to samozrejme salámovou metódou, aby ľudia neboli šokovaní. Na začiatku to boli „len“ platobné alebo kreditné karty vybavené bezkontaktnou platobnou technológiou stačí kartu priložiť k platobnému terminálu. Reklamná kampaň bánk na Slovensku tiež zabrala, a dnes už takmer nikto nevlastní platobnú kartu, ktorá by nemala RFID čip.

Čítajte TU: Šľachtiteľský horor dneška: Pestovanie ľudských orgánov v ošípaných. Existuje bunková pamäť? Dievča opísalo vraždu, ktorú nemohlo vidieť. Je srdce len sval pumpujúci krv?

Čip zaznamená všetko

Od 2. decembra 2013 začali na Slovensku okresné riaditeľstvá Policajného zboru vydávať občianske preukazy s čipom tzv. elektronické identifikačné karty (eID). Ich vydávanie je súčasťou procesu elektronizácie verejnej správy. Občianske preukazy bez elektronického čipu sa vydávali len do konca novembra 2013, čo znamená, že po roku 2023 budú mať občianske preukazy s čipom už všetci Slováci, teda okrem tých, ktorí majú občianske preukazy s neobmedzenou lehotou platnosti. Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky (MV SR) k ich výmene nepristúpi, pretože by sa týkala len ľudí vo veku nad 70 rokov.

MV SR uvádza, že na preukazoch eID sú uložené len identifikačné údaje občana ako meno, priezvisko, adresa bydliska, dátum narodenia, údaje o platnosti dokladu, prípadne certifikáty pre tvorbu zaručeného elektronického podpisu, ale aj iné údaje. Čo znamená iné údaje, už nie je vysvetlené. Ako nástroj na sledovanie sú však občianske preukazy alebo pasy ideálnym riešením. Navyše, občianskymi preukazmi alebo pasmi sa musíte preukázať aj pri voľbách a zrejme nie je ďaleko doba, kedy sa už nebude musieť pri voľbách podpisovať, ale len preukazovať občianskym preukazom, ktorý prejde čítačkou RFID.

V tejto súvislosti vôbec nie je nereálne, že RFID čipy môžu byť umiestnené do predmetov a dokumentov bez vedomia jednotlivca, teda aj do volebných lístkov. Rádiové vlny tak ľahko identifikujú nielen každého jednotlivca, ktorý k voľbám príde, ale aj ako volil, keďže RFID čip na občianskom preukaze bude spojený s RFID čipom na volebnom lístku.

Čipy sú veľmi malé, najmenšie majú veľkosť len 0,4 x 0,4 mm, dajú sa veľmi ľahko schovať aj do pracovných odevov či nástrojov zamestnancov, ktorí tak budú aj v práci pod totálnou kontrolou. Zamestnávateľ bude vedieť o každom kroku zamestnanca, ako dlho sa zdržoval na pracovisku, koľko času strávil na toalete, prípadne k akým dokumentom a materiálom mal prístup.

RFID čipy umožnia každému produktu na Zemi prideliť vlastné jedinečné ID označenie, čo bude s veľkou pravdepodobnosťou viesť k tvorbe globálneho registračného systému predmetov, v ktorom je každý fyzický predmet identifikovaný a spojený so svojím spotrebiteľom alebo vlastníkom v momente predaja. To si vyžiada vytvorenie obrovských databáz obsahujúcich unikátne údaje z RFID čipov, ktoré prečítajú RFID čítačky, keďže rádiové vlny veľmi ľahko a nehlučne prechádzajú tkaninou, plastom, ale aj ľudskou kožou. Čítačky budú umiestnené do každého prostredia, kde sa zhromažďujú ľudia, ale aj predmety dennej spotreby. Ľudia o nich, samozrejme, nebudú mať ani tušenia, pretože pri tak malej veľkosti budú neviditeľné. A ak sa napokon k unikátnym RFID čipom v platobných kartách, v občianskych preukazoch, v oblečení, v obuvi alebo v potravinách pripojí aj osobná identita jednotlivcov, ľudia tak môžu byť nepretržite sledovaní a spájaní s určitými udalosťami napríklad politickými zhromaždeniami a protestmi. Systém bude vedieť o všetkých politicky nekorektných ľuďoch.

Absolútna kontrola

A tak sa dostávame k absolútnej kontrole občanov. Technológie RFID čipov sa pretláčajú masívne, no postupne najprv budú všetky údaje, ktoré o vás systém vedie v policajných databázach a v databázach zdravotných a sociálnych poisťovní, vtesnané do jedného RFID čipu na jednej jedinej karte. Veď načo by ľudia nosili pri sebe všetky kartičky, keď môžu mať všetky údaje v jednej karte? Čo však v prípade, že takúto kartu človek stratí? Technologické spoločnosti preto prišli ešte s geniálnejším riešením. RFID čip sa predsa nemusí vôbec vkladať do nejakých plastových kariet, stačí do jedného miniatúrneho RFID čipu natlačiť všetky potrebné osobné údaje každého človeka a čip mu jednoducho implantovať pod kožu, napríklad na ruke. Potom sa už nikto nemusí báť, že by svoje osobné údaje stratil alebo kartičku niekde zabudol.

Čipovanie sa začalo najprv cez domácich miláčikov – psy a mačky, kedy sa prezentovali len výhody. Vtedy by asi nikoho nenapadlo, že čipovať by sa mohli aj ľudia, aby boli neustále pod drobnohľadom. V roku 2005 povolil americký Úrad pre kontrolu potravín a liečiv (FDA) po dvojročnej schvaľovacej fáze použitie implementovaných čipov pre lekárske účely tzv. verichips. Sú veľké ako zrnko ryže a každý z nich obsahuje jednoznačný 16-miestny číselný kód. V spojení s databázou je tak možné z týchto identifikačných kódov získavať rôzne dátové súbory – od chorobopisov až po financie. A to bol len začiatok. V publikácii z Wyoming Institute of Technology – Analýza RFID čipov sa píše, že lekári testovali 2955 Američanov z rôznych zemepisných oblastí a vrstiev. Táto štúdia analyzovala výskyt RFID čipov v troch geograficky oddelených populáciách a zistila, že jeden z troch Američanov už mal implantovaný RFID čip. Čo je zarážajúce, implantácia čipov bola prevedená bez vedomia týchto ľudí, a štúdia odhalila, že RFID čipy boli implantované pri stomatologických zákrokoch.

Vo Švédsku išli ešte ďalej. V novom kancelárskom komplexe Epicenter v Štokholme umožnili zamestnancom používať čipy namiesto prístupových kódov a kariet. RFID čipy si však približne sto zamestnancov dalo voperovať dobrovoľne pod kožu na ruke. Manažér kancelárskeho strediska Hannes Sjöblad pre BBC vysvetlil, že sa snažia získať skúsenosti s touto technológiou skôr, než ju začnú propagovať vládne inštitúcie alebo veľké firmy ako Google a Facebook. Výhodou pre zamestnancov teraz je, že si môžu vo firme otvárať dvere a používať tlačiarne letmým dotykom. Naozaj skvelá výhoda... 

Vo Veľkej Británii v roku 2013 schválili tabletky na predpis, ktoré obsahujú RFID čipy. Aj americký FDA schválil tabletky s mikročipmi pre použitie v USA. Mikročipy tak dokážu monitorovať zdravotný stav. Spoločnosť Proteus Digital Health (PDH) vyvinula čip nazvaný Ingestion Event Marker, ktorý bol najskôr schválený v Európe, a podľa spoluzakladateľa PDH Georgea Savageho ide o predzvesť novej éry digitálnej medicíny a nových postupov. Máme sa naozaj na čo tešiť.

Čítajte TU: Zvieracia farma 2016: Fenomén domácich miláčikov ako symbol rozpadu rodiny. Zabudnutý tajomný kľúč: Ema má mamu. Mama má Emu. Mačka žerie myši

Orwellov svet ožíva

V Zjavení apoštola Jána 13, 16-17 sa píše: „A pôsobí, že všetci, malí i veľkí, bohatí i chudobní, slobodní aj otroci, prijímajú na pravú ruku alebo čelo znak, a že nik nemôže kupovať alebo predávať, iba ten, kto má znak: meno šelmy alebo číslo jej mena.“ Ak by niekto ešte na začiatku roka 2013 tvrdil, že je na internete sledovaný prostredníctvom rôznych špehovacích programov americkej NSA, bol by považovaný za blázna a konšpirátora. To, čo bolo pre väčšinu ľudí nemysliteľné, vyplávalo na povrch vďaka odhaleniu bývalého agenta CIA Edwarda Snowdena. Ľudia už svoje súkromie dávno stratili, každý jeden človek je sledovaný, brániť sa voči tomu je nemožné. Dnes už nad tým väčšina ľudí len mávne rukou so slovami, že veď ja nič zlé nerobím, nech ma sledujú. A to, čo bolo pred pár rokmi len konšpiračná teória, dnes väčšina ľudí berie ako bežnú vec – Orwellov svet sa stal skutočnosťou.

Hotovosť už o pár rokov zrejme ani nebude existovať, celý svet sa pomaly, ale isto chystá na bezhotovostnú ekonomiku. Veď napríklad vo Švédsku už 95% všetkých transakcií v maloobchodnom predaji prebieha cez bezhotovostné platby. Pripravme sa na to, že na jednom RFID čipe, či už na multifunkčnej karte alebo implantovanom čipe pod kožou, bude vtesnaná celá naša identita, všetky údaje o našej osobe, všetky bezhotovostné peniaze, identifikačné údaje od rodného čísla, cez zdravotné a sociálne poistenie. Čo sa stane, ak nebude niekto politicky korektný voči systému, v ktorom žije, je ľahké si domyslieť. Tento zvrátený systém mu jednoducho vypne RFID čip a celá jeho identita spolu so všetkými údajmi vrátane finančnej rezervy prestane existovať. Nepohodlní ľudia zmiznú, doslova sa vyparia, prestanú existovať.

Neustále mediálne vymývanie mozgov spolu s totálnym sledovaním každého občana smeruje k jednému cieľu k vytvoreniu Nového svetového poriadku. Tak teda nechajte si implantovať čip a vstúpte do sveta, kde vaše súkromie neexistuje!

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6.


Tagy článku

Odporúčame

Migračná kríza začala fakticky 11. septembra 2001: Nové poznatky, nové otázky ohľadom starého problému. Stálo za pádom WTC použitie takzvaného studeného lasera? Kombinácia tajnej zbrane a experimentu masovej manipulácie

Migračná kríza začala fakticky 11. septembra 2001: Nové poznatky, nové otázky ohľadom...

11. septembra 1990: Zrodenie Nového svetového poriadku. Maastricht bol zriadený na odstránenie štátov. Nezákonné NATO. A čo euro? Nemecko už nenájde z EÚ cestu späť. Rusko sa vymklo kontrole Západu – a tým sa zachránilo

11. septembra 1990: Zrodenie Nového svetového poriadku. Maastricht bol zriadený na odstránenie...

to top